CONCERTS / EVENTS


2024

 

02.02: Musikhuset, Esbjerg, Denmark - "VÍÍK"

03.02: Folk og Fæstival, Esbjerg, Denmark - "VÍÍK"

15.02: KoncertKirken, Copenhagen, Denmark - "Håkon Berre : Mirror Matter" (Vinterjazz)

15.02: Literaturhaus, Copenhagen, Denmark - "Ytterlandet" (Vinterjazz)

20.02: 5e, Copenhagen, Denmark - "TEETH" feat. Qarin Wikström (Vinterjazz)

15.03: Byscenen, Trondheim, Norway - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

16.03: Kjønnøybrygga, Kristiansund, Norway - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

19.03 - 21.03: Eckersberg Børneunivers, Blans, Denmark - "Global Beats" m/ Rick Towle og Henrik Olsson

05.04: Stengade, Copenhagen, Denmark - "VÍÍK"

08.04: Kulturhuset Islands Brygge, Copenhagen, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

09.04: Skørping Musikstation, Skørping, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

10.04: Turbinen, Randers, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

11.04: Halkær Kro, Nibe, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

12.04: Fanø Jazzklub, Fanø, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

13.04: Tøjhuset, Fredericia, Denmark - "Raindogs Celebrating Tom Waits"

15.04: Mayhem (Absolute Music), Copenhagen, Denmark - "Ytterlandet"

22.04 - 24.04: Højer Designefterskole, Højer, Denmark - "Global Beats" w. Rick Towle og Henrik Olsson

26.04: Gimle, Føllenslev, Denmark - "VÍÍK"

02.05: Maskinhallen, Frederikshavn, Denmark - "VÍÍK"

03.05: SPOT Festival, Århus, Denmark - "Håkon Berre : Mirror Matter"

04.05: SPOT Festival, Århus, Denmark - "VÍÍK"

04.05: Pavillonen, Grenå, Denmark - "VÍÍK"

10.05: STARS, Vordingborg, Denmark - "VÍÍK"

11.05: Gnisten, Ry, Denmark - "VÍÍK"

16.05: Mejeriet, Tarm, Denmark - "VÍÍK"

17.05: Platform K, Horsens, Denmark - "VÍÍK"

18.05: Børnekulturhus Ama'r, Copenhagen, Denmark - "VÍÍK"

19.05: Elektronisk Solskin 2024, Hvalsø, Denmark - “Jitterbug” (w. Anne Efternøler & Sven Meinild)

03.06 - 04.06: Skolen ved Bülowsvej, Copenhagen, Denmark - "Global Beats" w. Rick Towle og Rasmus Kjær

06.07: Skagen Festival, Skagen, Denmark - "VÍÍK"

08.07: 5e, Copenhagen, Denmark - w. Sarah Buchner / Luka Zabric (Copenhagen Jazzfestival)

09.07: 5e, Copenhagen, Denmark - "Ytterlandet" (Copenhagen Jazzfestival)

11.07: Husets Biograf, Copenhagen, Denmark - "Barefoot Allstars" + Eddie Bolger (Copenhagen Jazzfestival)

12.07: LiteraturHaus, Copenhagen, Denmark - "Asger Thomsen's Rhizom" (Copenhagen Jazzfestival)

12.07: Husets Biograf, Copenhagen, Denmark - "TEETH" (Copenhagen Jazzfestival)

13.07: Taverna Centrale, Copenhagen, Denmark - "Amar Art Ansamble" (Copenhagen Jazzfestival)

08.09: Alice, Copenhagen, Denmark - "VÍÍK"